background

posunout dolů

NÁŠI UČITELÉ

NABÍDKA STUDIA

Nabízíme celou řadu vzdělávacích programů, kurzů, workshopů a akcí zaměřených na celostní systém tradiční tibetské medicíny s kvalifikovanými profesory.

Image

Dr. Nida Chenagtsang

Vedoucí lékař a zakladatel IATTM/SKI

Dr. Nida Chenagtsang se narodil v tibetské provincii Amdo. Po dokončení praxe v nemocnici Mahlo získal stipendium na univerzitě tibetské medicíny ve Lhase. V roce 1996 dokončil studia a praxi v nemocnicích tradiční tibetské medicíny ve Lhoka a ve Lhase. Dr. Nida publikoval mnoho článků a knih o tradiční tibetské medicíně a obnovil používání mnoha vnějších terapií. Je držitelem duchovního odkazu tradiční tibetské medicíny Jutok ňingtig.

V roce 2006 založil Dr. Nida Mezinárodní akademii tradiční tibetské medicíny (IATTM), nyni Sorig Khang International (SKI) v rámci které učí po celém světě různé aspekty tradiční tibetské medicíny. Jeho přednášky jsou velmi populární v mnoha evropských zemích, v Rusku, USA, Austrálii i Asii. Hovoří plynně anglicky a je skvělým učitelem schopným předávat své znalosti a zkušenosti lidem z celého světa.

Image

Dr. Machig

Senior lékař a profesor TTM 

Dr. Mačig je senior lékařem a profesorem působícím v Amdu v severovýchodním Tibetu. Svá studia tradiční tibetské medicíny započal v roce 1983 pod vedením Dr. Džigmeho, poté v roce 1989 odešel studovat na Lékařskou univerzitu ve Lhase. Po dokončení pětiletého výcviku na této lékařské fakultě se Dr. Mačig vrátil do Amda, aby zde pracoval jako lékař v nemocnici Malho.

Více jak 30 let praktikuje a vyučuje tibetskou medicínu. Jeho lékařská linie je svázána s lékařskou školou v Čagpori, která zahrnuje historické tradice Zur a Džang, přičemž důraz je kladen na tradici Zur. Jeho lékařkou specializací jsou léčba revmatismu a artritických stavů.

Image

Dr. Alexander Arbuzov

Mezinárodní lektor a lékař TTM

Dr. Alexander Arbuzov se narodil v roce 1964 v St. Petersburgu (Rusko). V roce 1988 se po absolvování Medicínské akademie I. I. Mechnikova stal praktickým lékařem. Tibetskou medicínu začal studovat počátkem 90. let v Burjatsku a Vladivostoku od místních amči, od roku 2004 je studentem Dr. Nidy Chenagtsanga. Studoval rovněž u profesora Gomjo Wangdua a u lamy Lobsang Darjiho.

Od roku 1993 vede Dr. Arbuzov sám kurzy TTM v mnoha evropských zemích. Je asistujícím učitelem v Mezinárodní akademii tradiční tibetské medicíny a hlavním redaktorem projektu “Drangsong Group” (projekt IATTM zasvěcený překladům klasických textů TTM do moderních jazyků).

Image

Dr. Anastazja Holečko

Lektorka a lékařka TTM

MUDr. Anastazja Holečko, původem z Petrohradu, žije v současné době v Praze. Po ukončení studia medicíny v Polsku na Univerzitě v Lodži pracovala v roce 2008 v pražské nemocnici Motol. Již během studia lékařské fakulty se stala jednou z prvních západních žáků Dr. Nidy Chenagtsanga. Jako stážistka pracovala v tibetských nemocnicích Men tsee khang v Dharamsale (Indie) a v Xinningu (Amdo, Tibet). Od roku 2007 je Anastazja šéfredaktorkou mezinárodního časopisu o tibetské medicíně The Journal of Traditional Tibetan Medicine.

V současnosti je lékařkou a lektorkou tibetské medicíny, vede pobočky Mezinárodní akademie tradiční tibetské medicíny v ČR a v Polsku. Unikátní kombinace znalostí holistického přístupu tibetské medicíny a moderní lékařské vědy jsou základem, na kterém Anastazja staví při svých přednáškách i ve své lékařské praxi.

Image

Donla Tsering

Mezinárodní lektorka masáží kunye

Donla Tsering se narodila v tibetské rodině v Indii. Jako dítě byla svěřena do péče gešeho Ngawang Dakpy, slavného učence a tibetského astrologa. Po ukončení střední školy v Dillí, odjela do Itálie, kde se stala žákyní a partnerkou Dr. Nidy Chenagtsanga.

Nyní je vyhledávanou odbornicí na masáž kunye a na léčbu mantrami. Je první tibetskou ženou, která má oprávnění pro vyučování kunye. Zná pět jazyků, přeložila mnoho buddhistických textů do italštiny a angličtiny.

Donla bydlí v Římě, kde pracuje jako terapeutka kunye v The Ku Nye Company. Vede kurzy v mnoha evropských zemích.

Image

Vlasta Hodanová

Lektorka tibetské jogy nedžang

...můj životní příběh je celkem pestrý, ale proč se vracet do minulosti..., z ní jsem se snažila vzít zkušenosti, které vedou k moudrosti.
...jaký bude můj další život..., nevím...naučila jsem se neplánovat, ale prožívat každý okamžik drahocenného lidského zrození.
...jediné co skutečně existuje je žít „tady a teď“.

Vlasta Hodanová učí více než 20 let lidi správnému cvičení s využitím všech technik pohybu, které si během své celoživotní velmi bohaté sportovní aktivity osvojila.

Terapie tradiční tibetské medicíny